Контакти

E-Mail: 

Запоріжжя -  scotc7542@gmail.com

Київ - v.nuzhna@gmail.com 


ezgif.com-gif-maker.gif

Все, що необхідно знати про новий Закон "Про житлово-комунальні послуги"

26.01.2018
Нещодавно Верховна Рада прийняла, а Президент підписав новий Закон України "Про житлово-комунальні послуги". Його новації стали центром уваги нового лонгріду від Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні". Які є моделі договірних відносин на комунальні послуги? Як нововведення нового Закну про ЖКП захистять права українців? Навіщо потрібні асоціації ОСББ? Про все це та чимало іншого - далі у лонгріді.

Які моделі договірних відносин щодо комунальних послуг впроваджує новий Закон про ЖКП?

Стосується кожного. Саме так можна описати Закон «Про житлово-комунальні послуги». Що ж зміниться для споживачів після того, як закон почне діяти? Моделі договірних відносин щодо комунальних послуг. Цьому питанню присвячено чимало уваги. Закон передбачає три моделі відносин між власниками квартир та монополістами. Індивідуальні, колективні, а в разі створення ОСББ – договір з колективним споживачем. Далі – більш детально про кожну модель. 

Закон про ЖКП: моделі договірних відносин (договори):
Індивідуальний
Укладаються між виконавцем комунальних послуг та споживачем. Варто зазначити, що газ та електроенергія можуть надаватися тільки за таким типом договорів. З колективним споживачем
Можливі у будинках, в яких створено ОСББ. Власники квартир платять об'єднанню, яке, в свою чергу, розраховується з монополістами. Такі договори можуть укладатися на холодне і гаряче водопостачання, водовідведення та опалення. Колективний
Це норма нова. Власники квартир можуть делегувати представлення своїх інтересів або управителю, або іншій особі, в т.ч. одному з власників квартири. 

Якщо у будинку не обрали жодної з моделей договірних відносин, між власниками квартир та виконавцями комунальних послуг мають бути укладені індивідуальні договори.
← Всi новости